Top
 
 

40. Māris Kaminskis

Izglītība

1992. – Bulduru dārzkopības vidusskola, dārzkopis-agronoms.
1995. – Latvijas Lauksaimniecības universitāte, bakalaura grāds dārzkopībā, lauksaimniecības zinātnē.

Darba gaitas

Studiju laikā strādājis par ugunsdzēsēju VAS “Latvijas dzelzceļš”, turpinot strādāt arī pēc augstskolas par ugunsdzēsēju maiņas priekšnieku līdz 2007.gadam.
2001. – RPA “Rīgas dārzi un parki”, iecirkņa speciālists.
2005. – RPA “Rīgas dārzi un parki” Centra rajona iecirkņa vadītājs.
2007. – RPA “Rīgas dārzi un parki”, direktora vietnieks saimnieciskajos jautājumos.
SIA “Rīgas meži”, saimniecības speciālists.
Nodibinājis kokaudzētavu ZS “Dzērves” – augļu koku, dekoratīvo stādu audzēšana, Ziemassvētku eglīšu audzēšana konteineros.

Sabiedriskā darbība

Dārzciema apkaimes biedrība, valdes priekšsēdētājs. Biedrība izveidota no Dārzciema apkaimes aktīvākajiem iedzīvotājiem, kas iestājās pret funkcionālā zonējuma maiņu savrupmāju teritorijā, noprotestēja Rīgas teritoriālo plānojumu 2030. gadam, kā arī iestājās pret koku izciršanu apkaimē. Pašvaldībai vairākkārtīgi norādījis uz nesakārtotajām ielām apkaimē, kas ir bez asfalta (bruģa) seguma. Rīgas pilsētas līdzdalīgās budžetēšanas projektu konkursam iesniegts projekts “Slāvu aplī vēsturiski augušo vītolu atgriešana”.
Stādu audzētāju biedrība, biedrs.
Kokaudzētava “Dzērves” katru gadu piedalās SAB organizētajā Stādu parādē, popularizējot Latvijā audzētos stādus.
Bulduru dārzkopības skolas attīstības biedrība, biedrs.
Bijušais 14. bataljona zemessargs.

Politiskā darbība  

2009. gadā iestājās partijā “Visu Latvijai!”. No 2010.gada “Nacionālās apvienībaa” biedrs, 2009.gadā piedalījies Rīgas domes vēlēšanās, 2010. gadā 10. Saeimas vēlēšanās, 2013. gadā Rīgas domes vēlēšanās, 2017. gadā Rīgas domes vēlēšanās.

Motivācija

Vēlos palīdzēt sakārtot savu pilsētu, kurā esmu dzimis un audzis. Panākt, lai Rīgā visiem bērniem būtu pieejami bērnudārzi. Sakārtot ielas un satiksmi atbilstoši mūsdienu prasībām, sakārtot ielas apkaimēs, kurās asfalts vai bruģis nekad nav bijis, ierīkot velo infrastruktūru un galvenais, atgriezt kokus pilsētai, jo dzīva Rīga ir zaļa Rīga. Mainīt normatīvos aktus- par  prioritāti nosakot zaļo zonu attīstību.  Ielas un koki – tam jābūt kā vienotam veselumam, un apakšzemes komunikācijas tam nedrīkst būt šķērslis. Veicināt Latvijas kokaudzētavas audzēt dižstādus Rīgai, lai tie nebūtu jāieved no Eiropas lielākajām audzētavām. Atklāti iepirkumi ar vairākiem uzvarētājiem, lai veicinātu konkurenci un samazinātu koku stādīšanas izmaksas. Es vēlos palīdzēt ierīkot skaisti apzaļumotus rotācijas apļus, visos esošajos auto stāvlaukumus, kuros nav koku, panākt, ka uz katrām desmit automašīnām būs viens koks ( dižstāds ), sakārtot daudzdzīvokļu namu iekšpagalmus, ierīkot auto stāvvietas kopā ar  apstādījumiem. Neesmu auto ienaidnieks, bet ir jāsaprot, ka par vidi un veselību ir jārūpējas, panākt, ka Rīgā nedrīkstēs braukt dūmojoši auto, jo par to būs jāmaksā liels sods, tāpat kā par mēslošanu mežā. Ieviest Rīgā EURO4 atgāžu prasības autotransportam. Ar laiku pārejot uz EURO5. Izstrādāt normatīvos aktus, kas palīdzēs uzsākt kaiju invāzijas ierobežošanas pasākumus Rīgā. Palīdzēt savai apkaimei – Dārzciemam, celt dzīves kvalitāti, kas pēdējos gados ir sarukusi.

Vēlies uzzināt ko vēl mēs paveiksim Rīgā?