Top
 
 

54. Marija Luīze Ratniece

Izglītība

Rīgas Angļu ģimnāzija.
Rīgas Tehniskā universitāte, Materiālu tehnoloģiju un produkta dizainera kvalifikācija, materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultāte.

Aktīva jauniete, piedalījusies Nacionālās apvienības jauniešu semināros, kā arī semināros “Idejas kuras tev nemācīja skolā”, “Tavas Personīgās Izaugsmes Darbnīca” NJ media un arī YAGER group izglītojošos semināros par psiholoģiju.

Darba gaitas

Latvijas Republikas Kultūras ministrija, ministra palīdze.

Skolas laikā ir ieguvusi pieredzi dažādās darba vietās. Strādājusi gan skolā, gan jauniešu centrā par telpu noformētāju. Strādājusi darbos, kuros ir bijusi ļoti svarīga cilvēku savstarpējā komunikācija un izpratne. Iepazinusi viesmīlības jomu kā arī tirdzniecības. Saikne ar cilvēkiem ir bijusi īpaši svarīga visās darba vietās.
Studiju gados jau kļuvusi par vadītājas vietnieci, kā arī par vadītāju darba kolektīvā. Kultūras ministrijā par ministra palīdzi.

Sabiedriskā darbība

Piedalījusies Iekšlietu ministrijas, A/S „Latvijas Gāze”, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta, A/S “Sadales tīkls” un Valsts policijas rīkotajā konkursā „Esi drošs – neesi pārdrošs”.
Nesavtīgs brīvprātīgais darbs arī nav svešs. Palīdzējusi un skolojusi bērnus, piedalījusies kā konsultants dažādās izstādēs SIA “Arēna Rīga”, SIA “Mobilly”, SIA “Olimpiskais centrs”. Izstāžu mērķis ir bijis veicināt Latvijas iedzīvotāju interesi par brīvprātīgo darbu un sekmēt dažāda vecuma cilvēku izpratni par izstāžu jēgpilnību. 2016.- 2018.gadam darbojās Rīgas Angļu ģimnāzijas Skolēnu domē.

Īstenotie projekti

Marijas Luīzes vadībā īstenoti projekti, kuros jaunieši radoši izpaudās, veicināja savu erudīciju, pierādīja sevi dažādos nestandarta izaicinājumos un veidoja savstarpējo sadarbību. Kopā ar BJC “Altona” un RJC “Kaņieris” piedalījās projektu konkursā, kurā ieguva finansējumu no Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta. 2014.gadā īstenoja projektu “Torņakalna pērles” un 2015.gadā – “Altona – iedvesmas sēta”.
Piedalījusies projektā “Labās domas puķu dobe Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā Torņakalnā”. Piedalījusies kā līdzorganizātore vairākos projektos – starptautiskā pilsētplānošanas pasākuma“Mad City” organizēšanā Rīgā, „Urbact Riga Festival” Rīgā (Eiropas apmaiņas un izglītošanas programma, kas atbasta ilgtspējīgu urbāno attīstību. URBACT misija ir veicināt pilsētu sadarbību un attīstīt integrētus risinājumus kopējiem pilsētplānošanas izaicinājumiem).

Politiskā darbība

Nacionālās apvienības aktīvs biedrs, Jaunatnes organizācijas valdes locekle.

Cita informācija

Mariju Luīzi raksturo atbildība, apņēmība, nopietnā attieksme pret svarīgo un gribasspēks. Viņa ir aktīva. Kā viņa saka ”lai visu paspētu, vajag tikai darīt”. Viņas hobiji ir dejošana, dziedāšana, šūšana, modelēšana, zīmēšana, ceļošana un pārgājieni.

 

Vēlies uzzināt ko vēl mēs paveiksim Rīgā?