Top
 
 

18. Jānis Grasis

Izglītība

Esmu pabeidzis Lizuma vidusskolu 1989.gadā. Toreiz visiem bija liela interese par vēstures jautājumiem, tāpēc iestājos Latvijas Universitātes Vēstures un filozofijas fakultātē, kur 1994.gadā ieguvu maģistra grādu vēsturē. Tā kā vienmēr ir bijusi interese par starptautiskajām attiecībām, tad 1994.gadā iestājos Starptautisko attiecību institūtā, ko arī pabeidzu nākamajā gadā. Starptautiskās attiecības nav iedomājamas bez starptautiskajām tiesībām, tāpēc uzsāku arī jurista studijas. Latvijas Universitātes Juridiskajā fakultātē  2008.gadā esmu ieguvis doktora grādu starptautiskajās tiesībās.

Profesionālā pieredze

Man ir profesionālā darba pieredze dažādos amatos gan publiskajā sektorā – Naturalizācijas pārvalde, Valsts ieņēmumu dienests, gan privātajā sektorā – AS “Saules banka”, AS “Rietumu banka”, AS “Komercbanka “Baltikums” u.c. Kopš 2003.gada vairāk darbojos akadēmiskajā sektorā: sākumā Banku augstskolas docents, tad dažādi citi amati. Šobrīd esmu Rīgas Juridiskās fakultātes prodekāns un vadošais pētnieks, ka arī Banku augstskolas asociētais profesors. Esmu uzstājies ar vieslekcijām Norvēģijā, Francijā, Grieķijā, Spānijā, Portugālē  un citās valstīs. Daudzu zinātnisko un populārzinātnisko rakstu autors.

Sabiedriskā darbība

Esmu bijis vienmēr sabiedriski aktīvs cilvēks: savulaik esmu bijis Starptautisko attiecību institūta absolventu kluba “Diplomāts” prezidents, nodibinājuma “Banku augstskolas fonds” valdes priekšsēdētājs, Latvijas šaha savienības viceprezidents. Jau pāris gadus esmu Ādažu vidusskola Skolas padomes priekšsēdētājs.

Motivācija

Esmu izlēmis kandidēt uz Rīgas domi, jo tā ir pilsēta, kur es strādāju. Man ir kauns, kad mani ārvalstu kolēģi pamatoti norāda uz ceļu zemo kvalitāti Rīgas pilsētā. Jāpiekrīt, ka pēdējā desmitgadē Rīgas pilsētas saimniecībā ir valdījusi izšķērdība, tāpēc Rīgā un tās kapitālsabiedrībās ir jāsaved kartībā finanses. Otrais, starp Rīgu un pieRīgas pašvaldībām ir jāpanāk harmoniska sadarbība, sākot jau ar transporta jautājumiem. Trešais, es gribētu redzēt Rīgu ka studentu pilsētu ar atbilstošu infrastruktūru, kur labi justos gan pašmāju studenti, gan ārvalstu studenti. To var panākt kopīgi sadarbojoties gan Rīgas domei, gan universitātēm.

Vēlies uzzināt ko vēl mēs paveiksim Rīgā?