Top
 
 

1. Einārs Cilinskis

Izglītība

Ekonomikas bakalaurs uzņēmējdarbības ekonomikā. Augstākā izglītība, inženieris – ķīmiķis.
Rīgas Tehniskās universitāte (RTU), ekonomikas maģistra grāds ārējo ekonomisko sakaru vadībā.

Darba pieredze

Strādājis zinātnisko darbu Organiskās sintēzes institūtā un RTU. Bijis Latvijas Republikas Augstākās Padomes deputāts, trīs reizes ievēlēts par Saeimas deputātu, bijis Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs, četras reizes ievēlēts Rīgas domē (vadījis Vides, Drošības un kārtības un Pretkorupcijas komisijas), strādājis dažādos politiskos un ierēdņu amatos Vides ministrijā, Kultūras ministrijā un Ekonomikas ministrijā. Vislielākā pieredze ir projektu vadības un normatīvo aktu izstrādes jomā. Pašlaik strādāju Ekonomikas ministrijā ilgtspējīgas enerģētikas politikas departamentā.

Sabiedriskā darbība

Darbojies dažādās vides organizācijās – Vides aizsardzības klubā, šobrīd Latvijas Dabas fondā. Jau desmit gadus ir zemessargs.

Politiskā darbība

Kopš 1988. gada Latvijas Nacionālās Neatkarības kustības biedrs, vēlāk Tēvzemei un brīvībai/LNNK, Visu Latvijai un Nacionālās apvienības biedrs. 1990. gadā balsojis par Latvijas neatkarības atjaunošanu kā Augstākās Padomes deputāts. Bijis Nacionālās apvienības frakcijas vadītājs Saeimā.

Cita informācija

Ir zinātniskas publikācijas enerģētikas un klimata jomā. Piedalās veterānu sacensībās vieglatlētikā.

Motivācijas vēstījums

Ko vēlos paveikt Rīgā kā domes deputāts?

Mana darbība Rīgas domē būs vērsta uz sadarbību, lai pašvaldība sadarbotos ar pilsētas apkaimju pārstāvjiem un nevalstiskām organizācijām, uzņēmēju organizācijām ar Pierīgas pašvaldībām, valsts institūcijām. Pilsētas pārvaldībai jākļūst daudz efektīvākai un brīvai no korupcijas. Strādāšu pie investīciju piesaistes – gan publisko no ES un klimata fondiem, gan privāto investīciju veicināšanas. Atbalstīšu sociālo uzņēmējdarbību pilsētā, rūpēšos par kultūras pieminekļu renovāciju un vides pieejamību cilvēkiem ar invaliditāti. Veicināšu mājokļu programmu, gan jaunu īres namu būvniecību, gan jo īpaši par energoefektivitātes programmām, veicinot pilsētas kvartālu kompleksu renovāciju, iesaistot gan privātos energoservisa uzņēmumus, gan pašvaldības uzņēmumus renovācijas īstenošanā. Mans redzējums, ka Rīga kļūst par cilvēkiem patīkamu un drošu, tehnoloģiski attīstītu, ilgtspējīgu un zaļu pilsētu, klimatneitrālu pilsētu, draudzīgu uzņēmējdarbībai un ar daudzpusīgu kultūras dzīvi.

 

Vēlies uzzināt ko vēl mēs paveiksim Rīgā?