Top
 
 

2. Edvards Smiltēns

Izglītība

Mācījies Rīgas Franču licejā un ieguvis pamata un vidējo izglītību. Studējis Latvijas Universitātē, kļuvis par sociālo zinātņu bakalauru tiesību zinātnē. Vēlāk turpinājis studijas LU un ieguvis profesionālo maģistra grādu tiesību zinātnē un jurista kvalifikāciju.

Pārvalda latviešu, franču, angļu un krievu valodas.

Politiskā pieredze

Politisko partiju apvienības “Latvijas Reģionu Apvienība” (LRA) valdes priekšsēdētājs.
Laika posmā no 2010. gada līdz 2018. gadam trīs Saeimas sasaukumus (10.Saeima, 11.Saeima, 12.Saeima) pildīja Saeimas deputāta pienākumus.
Saeimas frakcijas priekšsēdētāja vietnieks (2010.-2017.).
Strādājis Saeimas Eiropas lietu komisijā un Saeimas Tautsaimniecības agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā (2010.-2018).
Bijis Zemkopības ministrijas parlamentārais sekretārs (2011.-2014.) un Izglītības un zinātnes ministrijas parlamentārais sekretārs (2014.-2016.)
2018. gadā tika izvirzīts par LRA Ministru prezidenta amata kandidātu.
Godalgots ar Francijas Republikas prezidenta piešķirto valsts augsto apbalvojumu – Kavaliera pakāpes Goda Leģiona ordeni,  par ieguldījumu Latvijas un Francijas attiecību stiprināšanā.
Goda Leģiona ordenis ir Francijas Republikas augstākais goda apbalvojums, ko piešķir valsts prezidents par īpašiem nopelniem.

Motivācija

Rīgas domes vēlēšanām ir jābūt robežšķirtnei, ar kuru sākas kvalitatīvi jauns laikmets galvaspilsētā. Ņemot vērā samilzušās problēmas, ir ir jārīkojas strauji, tāpēc, komandai, kas pārņems Rīgu, ir jābūt ar pieredzi, jo mācīties šobrīd vairs nav laika. Latvijas Reģionu Apvienības sekmīgo pieredzi un idejas, kas gūtas Latvijas mērogā, ieguldīsim Rīgas attīstībai. Esam profesionāļi, kuri ilgtermiņā prot strādāt sabiedrības labā, un esam to jau pierādījuši. Apvienojot spēkus ar Nacionālo apvienību, mēs esam radījuši skaidru un pārliecinošu izvēli, kam uzticēt Rīgas atslēgas.

Vēlies uzzināt ko vēl mēs paveiksim Rīgā?