Top
 
 

4. Edvards Ratnieks

Izglītība

Absolvējis Natālijas Draudziņas ģimnāziju ar iegūtu vispārējo vidējo izglītību, pēc tam Latvijas Universitātes Juridisko fakultāti ar iegūtu maģistra grādu un jurista kvalifikāciju, kā arī uzsācis studijas Juridiskās fakultātes doktora studiju programmā.

Darba pieredze

Darba gaitas sācis Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrijas Valsts jaunatnes iniciatīvu centrā kā grupas audzinātājs un pasākumu vadītājs, bet vēlāk aviokompānijā AS “Air Baltic Corporation” kā palīgs Tirdzniecības administrācijas un atbalsta daļā.  Ir bijis  SIA “Ogres Televīzija” kanāla “OTV” raidījuma “PAR un PRET” vadītājs. Strādājis gan kā Rīgas Tehniskās universitātes Akadēmiskās politikas pētījumu un kvalitātes centra pētnieks, gan Ventspils Augstskolas Juridiskās nodaļas vadītājs un vēlāk pildījis prorektora pienākumus.
Šobrīd aktīvi līdzdarbojas augstākās izglītības un zinātnes jomā.

Politiskā pieredze

Laikā, kad bijis Zemkopības ministra padomnieka statusā, E.Ratnieks ir ļoti aktīvi darbojies Rīgas domē – Saskaņas un Gods Kalpot Rīgai pozīciju vājināšanā un nelokāmi iestājoties par iepriekšējā Rīgas domes sasaukuma atlaišanu.

Strādājis par Nacionālās apvienības „Visu Latvijai!” – „Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” sabiedrisko attiecību speciālistu.

LR Saeima E.Ratnieku savulaik apstiprinājusi arī Augstākās izglītības padomes sastāvā.

Sabiedriskā darbība

Sabiedrisko darbību sācis skolā – Natālijas Draudziņas ģimnāzijas Skolēnu parlamentā, kā arī to vadījis kā prezidents. Bijis Latvijas Skolēnu padomes un Rīgas Skolēnu domes valdes loceklis un Rīgas Skolēnu domē ieņēmis prezidenta amatu.
Aktīvās sabiedriskās darbības gaitas vēlāk turpinājis Latvijas Universitātē, aktīvi darbojoties Juridiskās Fakultātes Studentu pašpārvaldē, universitātes Senātā un Satversmes sapulcē, kļūstot par Latvijas Universitātes Studentu padomes priekšsēdētāju un Latvijas Studentu apvienības prezidentu. Vadījis Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes Sabiedriski konsultatīvo padomi kā priekšsēdētājs.
Kā brīvprātīgais piedalījies 2006.gada pasaules čempionāta hokejā rīkošanā, NATO valstu un valdību vadītāju sanāksmes organizēšanā un “Nordea” Rīgas maratona organizēšanā.
Šobrīd ir biedrības “Latvijas Nākotnes apvienība” līdzpriekšsēdētājs un portāla “Ventspilniekiem.lv” galvenais redaktors.

Politiskā darbība

Pirmo reizi kandidējis 2011.gada Latvijas Republikas Saeimas ārkārtas vēlēšanās no Nacionālās apvienības „Visu Latvijai!” – „Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” saraksta, pēc tam Rīgas domes vēlēšanās, Saeimas vēlēšanās, Ventspils pilsētas domes vēlēšanās.
Šobrīd ir Nacionālās apvienības „Visu Latvijai!” – „Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” Rīgas nodaļas priekšsēdētājs un partijas valdes loceklis.

Cita informācija

Turpina saikni ar Latvijas izglītību, jo ir nozares un Latvijas patriots, divu meitiņu tēvs.
Moto: “Par taisnīguma uzvaru, lai dzīvotu, augtu un kuplotu mana tauta un tēvu valoda!”

 

Vēlies uzzināt ko vēl mēs paveiksim Rīgā?