Top
 
 

8. Edgars Štelmahers

Izglītība

Biznesa augstskola “Turība”, bakalaura grāds specialitāte Biznesa administrācija un vadība.

Darba gaitas

Paralēli mācībām vadījis starptautiskas kompānijas “Kraft Food” pārstāvniecību Latvijā. 2000. gadā kļuvis par uzņēmuma “Cēsu alus” valdes priekšsēdētāju. Vadījis jaunās alus darītavas būvniecību, produkta portfeļa izveidi un Latvijas tirgus iekarošanu ar jaunajiem produktiem. 2004. gadā kļuvis par uzņēmuma “Lauma” valdes priekšsēdētāju. Darbojies “Silvano Fashin Group” padomē. “Rīgas Piensaimnieks” valdes priekšsēdētājs. No 2009. gada vada uzņēmumu “New Rosme”, kā arī uzņēmuma meitas kompānijas Baltkrievijā, Krievijā, Igaunijā. No 2018. gada darbojas starptautiska uzņēmuma “Uprent” padomē.

Sabiedriskā darbība

Biedrības “Sabiedrība Centriskai Politikai” valdes loceklis, ieņēmis arī valdes priekšsēdētāja pozīciju. Latvijas komandu sporta asociācijas valdes priekšsēdētājs. Augstskolas “Turība” konventa loceklis.

Motivācijas vēstījums

Esmu izlēmis startēt Rīgas domes vēlēšanās. Vēlos dot savu artavu lai mūsu pilsēta būtu plaukstoša un dzīva. Šī ir mana pirmā dalība vēlēšanās. Uzskatu, ka rīdziniekiem šobrīd ir iespēja mainīt galvaspilsētā notiekošo, sakopt desmit gados nolaisto un dot Rīgai spēcīgu attīstības impulsu. Iespēja, pret kuru jāizturas nopietni. Pārmaiņas pašas neiestāsies, mums visiem roka būtu jāpieliek.
Man ir pieredze nozīmīgu uzņēmumu, lielu kolektīvu vadībā, uzņēmumu apvienošanā un sadalīšanā. Ir pieredze daudzas lietas sākt no nulles, strādāt arī sarežģītās situācijās. Nācies vadīt uzņēmumus cauri ekonomiskajām krīzēm. Es strādāju pēc 21. gadsimta standartiem – atklāti un efektīvi.
Man kā profesionālim un Rīgas patriotam ir bijis sāpīgi raudzīties kā gadiem ilgi tiek grauti pilsētai piederoši uzņēmumi un šķērdēta mūsu kopējā nauda. Tā ir viena no sāpīgākajām Rīgas problēmām – pašvaldību uzņēmumu neefektīva un nesaimnieciska darbība.
Pašvaldības uzņēmumi ir Rīgas saimniecības mugurkauls. Siltums, ūdens, gaisma, satiksme, namu apsaimniekošana – rīdzinieku ikdiena ir atkarīga no to apsaimniekojošo uzņēmumu kārtīgas un efektīvas darbības. Tiem ne tikai jākļūst caurspīdīgiem un saimnieciskiem, bet to pakalpojumiem jābūt daudz lētākiem. Es zinu, ka to var izdarīt. Tāpēc eju uz vēlēšanām, lai savu pieredzi liktu lietā.

Vēlies uzzināt ko vēl mēs paveiksim Rīgā?