Top
 
 

Aktualitātes


Nacionālā apvienība” un “Latvijas Reģionu apvienība”: Rīga ir jāatdzīvina


Rīga ir jāatdzīvina – tā īsumā var raksturot politisko partiju apvienības “Latvijas Reģionu apvienība” (LRA) un Nacionālās apvienības „Visu Latvijai!” – „Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” (NA) kopīgi izstrādāto piedāvājumu Rīgas domes pirmstermiņa vēlēšanās. Apvienotais deputātu kandidātu saraksts ir veidots, ievērojot paritātes principu, tā līderi ir Einārs Cilinskis (NA) un Edvards Smiltēns (LRA).

Rīgas mēra amata kandidāts Einārs Cilinskis: “Apvienojot savus spēkus ar Latvijas Reģionu apvienību, esam jau pierādījuši savu spēju sadarboties. Arī turpmākajā darbā Rīgas domē mūsu pamatprincips būs sadarbība, turklāt ieklausīsimies arī opozīcijas spēkos, kas līdz šim Rīgas domē tikuši ignorēti. Būtiski ir veidot arī konstruktīvu dialogu ar valdību un Pierīgas pašvaldībām, attīstot vienotu Lielrīgas reģionu. Svarīgi ir izmantot iespēju iegūt ES struktūrfondu finansējumu, kā arī piesaistīt privātās investīcijas, lai panāktu galvaspilsētas ekonomisko attīstību. Domājot par rīdzinieku interesēm, mūsu prioritāte ir nodrošināt  visiem rīdziniekiem pirmsskolas vecuma perioda bērna pieskatīšanas un izglītības sistēmu, lai vecāki varētu savienot darbu un ģimenes dzīvi. Tikpat svarīgs ir rīdziniekiem pieejams  mājoklis  sakārtotā, zaļā vidē ap to, lai cilvēki gribētu dzīvot un strādāt galvaspilsētā.”

Viens no NA/LRA saraksta līderiem un LRA valdes priekšsēdētājs Edvards Smiltēns: “Rīgas domes vēlēšanām ir jābūt robežšķirtnei, ar kuru sākas kvalitatīvi jauns laikmets galvaspilsētā. Ņemot vērā samilzušās problēmas, ir jārīkojas strauji, tāpēc komandai, kas pārņems Rīgu, ir jābūt ar pieredzi, jo nav laika mācīties. LRA sekmīgo Latvijas mēroga pieredzi un idejas ieguldīsim Rīgā. Esam profesionāļi, kuri prot strādāt sabiedrības labā ilgtermiņā, un esam to pierādījuši. Apvienojot spēkus ar NA, mēs esam radījuši skaidru un pārliecinošu izvēli, kam uzticēt Rīgas atslēgas.”

NA valdes priekšsēdētājs Raivis Dzintars: “Gaidāmās Rīgas domes vēlēšanas būs unikālas – tās vēl nekad nav notikušas augustā, kā arī laikā, kad nav prognozējama Covid-19 pandēmijas turpmāka attīstība. Politiskajām partijām šobrīd ir nepieciešams sadarboties, un, ja tās nespēj to darīt priekšvēlēšanu procesā, tad kā tās varēs sadarboties pēc vēlēšanām, kad ir gūta iedzīvotāju uzticētā atbildība? Diemžēl no latviešu partijām šī jēdziena plašākā nozīmē tikai divi saraksti ir sekojoši šim pašsaprotamajam principam. Šobrīd par mūsu saraksta līderi es jūtos tik drošs kā vēl nekad. Pirmkārt, E.Cilinskim ir nelokāma nacionāli konservatīva pārliecība. Otrkārt, politiķis ir erudīts un gudrs stratēģis ar tādu pieredzi, kādas neesot nevienam viņa sāncensim. Treškārt, E.Cilinskis ir absolūti godīgs un necietīs sev blakus cilvēkus, kas negribēs pildīt likumus.”

Gatavojoties Rīgas domes vēlēšanām, sagatavota un vēlētāju vērtējumam nodota daudzpusīga priekšvēlēšanu programma. Apvienība Rīgu redz kā drošu, pilsētniekiem un tūristiem draudzīgu pilsētu, kura ir gan mūsdienīga, gan radoša. Ņemot vērā, ka Rīga ir Latvijas ekonomikas un labklājības dzinējspēks, programma paredz attīstīt sadarbību ar Pierīgas pašvaldībām, veidojot vienotu politiku satiksmes, izglītības, uzņēmējdarbības attīstības, vides un citās jomās. Rūpējoties par Rīgas konkurētspēju, sadarbībā ar augstskolām Pārdaugavā tiks veidots akadēmiskās jūdzes trijstūris, tiks atbalstīta arī sociālās inovācijas un zinātnes centra izveide.

Priekšvēlēšanu programmā starp prioritātēm ir izvirzīta cīņa ar korupciju, efektīva lobisma regulācija, atklātība un darbības caurredzamība. Dienaskārtībā ir pašvaldības un tās kapitālsabiedrību pārvaldības uzlabošana.

Izglītības jomā prioritāte ir ikvienam rīdziniekam pieejama pirmsskolas vecuma bērnu izglītības un pieskatīšanas programma valsts valodā, kas tiks ieviesta līdz 2022. gada 1. septembrim. Tāpat tiks īstenota izglītības iestāžu reforma, lai nodrošinātu kvalitatīvu izglītību un augstu valsts valodas prasmi mazākumtautībām.

Sabiedriskā transporta jomā, sadarbībā ar Pierīgas pašvaldībām un AS “Latvijas dzelzceļš”, plānots veidot vienotu, ērtu un integrētu sabiedriskā transporta sistēmu. Tiks īstenoti risinājumi, lai Rīga kļūtu ērtāka gājējiem, riteņbraucējiem un sabiedriskajam transportam. Gādājot par mājokļu pieejamību, plānota jaunu īres mājokļu celtniecības programma, tiks veicināta esošo mājokļu renovācija, kā arī samazināts nekustamā īpašuma nodokļa slogs.

Lai saskaņotu attīstības projektus un ņemtu vērā iedzīvotāju vajadzības, tiks veidota pastāvīga sadarbība ar Rīgas apkaimēm, kā arī uzklausītas nevalstiskās organizācijas. Sadarbībā ar personas ar invaliditāti pārstāvošām organizācijām tiks veidota ilgtermiņa programma vides pieejamībai.

Sociālajā jomā tiks attīstīti uz individuālām klientu vajadzībām vērsti pakalpojumi senioriem, bērniem ar invaliditāti, sociāli mazaizsargātām ģimenēm ar bērniem, kā arī ģimenēm krīzes situācijās. Lai padarītu Rīgu zaļāku, plānots atjaunot galvenā dārznieka amatu, kurš sadarbībā ar pašvaldības uzņēmumiem, uzklausot apkaimju vajadzības, īstenos pilsētas apzaļumošanas programmu.

Trešās Atmodas laikā Einārs Cilinskis jau kopš pirmsākumiem darbojās Vides aizsardzības klubā, LNNK un Latvijas Tautas frontē. Ir bijis Latvijas Republikas Augstākās Padomes deputāts, kur 1990. gada 4. maijā balsojis par Latvijas neatkarības atjaunošanas deklarāciju, vēlāk – Saeimas deputāts un vides aizsardzības un reģionālās aizsardzības ministrs. Ministra amatu zaudēja 2014. gadā, jo piedalījās Latviešu leģionāru piemiņas dienas pasākumos pie Brīvības pieminekļa. Savas karjeras laikā iesaistījies vairākos vides projektos, piemēram, vides jautājumu likumdošanas piemērošanā atbilstoši ES prasībām, izstrādājis arī Sociālā uzņēmuma likumu iepriekšējā Saeimas sasaukumā. Vairāku zinātnisku publikāciju autors. E.Smiltēns ir bijis vairākkārt ievēlēts Rīgas domē.

LRA valdes priekšsēdētājs Edvards Smiltēns ir ieguvis tiesību zinātņu maģistra izglītību. Laika posmā no 2010. gada līdz 2018. gadam E. Smiltēns bija Saeimas deputāts. 2018. gadā politiķis tika izvirzīts par LRA Ministru prezidenta amata kandidātu. Bijis Zemkopības ministrijas parlamentārais sekretārs (2011.- 2014. g.) un Izglītības un zinātnes ministrijas parlamentārais sekretārs (2014.- 2016. g.).

Sarakstu stiprina Latvijas Jauno zinātnieku valdes priekšsēdētāja Ieva Siliņa, uzņēmējs Edgars Štelmahers, NA Rīgas nodaļas vadītājs Edvards Ratnieks, juriste Ieva Brante, Rīgas domes deputāts un NA frakcijas vadītājs Dainis Locis, VARAM Pašvaldību attīstības departamenta direktors Aivars Draudiņš, 11. Saeimas deputāte Ieva Treija, aktieris un uzņēmējs Ivars Auziņš, profesionālo audžuģimeņu apvienības “Terēze vadītāja Ārija Martukāne un daudzi citi.

Plašāka informācija:
Edvards Smiltēns,
LRA valdes priekšsēdētājs
Tālr.: 27200272
edvards@smiltens.lv

 

Vēlies uzzināt ko vēl mēs paveiksim Rīgā?